[ درباره ما ] [تماس با ما]

سازمان مجاز خدمات مهاجرتی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری راستین کانادا

مدارس کانادا و استان بریتیش کلمبیا در صدر جدول رتبه بندی مقایسه ای عملکرد آموزشی مدارس ۷۲ کشور جهان

مدارس استان بریتیش کلمبیا در بررسی مقایسه ای عملکرد آموزشی مدارس ۷۲  کشور توسعه یافته که  توسط مرکز بین المللی ارزیابی پیشرفت تحصیلی مدارس جهان (PISA) صورت گرفته در سال ۲۰۱۵ موفق به کسب  رتبه های نخستین  شده اند.

مرکز PISA که وابسته به سازمان توسعه و همکاری اقتصادی OECD است ، هر ساله عملکرد آموزشی مدارس جهان را بر اساس پیشرفت تحصیلی ۵۴۰ هزار دانش آموز مقطع دوم دبیرستان که بطور تصادفی در ۷۲ کشورتوسعه یافته انتخاب میشوند در توانایی خواندن ودرک مطلب ، سطح دانش ریاضی و علوم تجربی با استفاده از آزمون های استاندارد جهانی ارزیابی میکند.

در ارزیابی سال ۲۰۱۵ این مرکز که در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۶ منتشر شد، مدارس استان بریتیش کلمبیا در بین مدارس ۷۲ کشور توسعه یافته جهان مثل امریکا ، انگلستان ، استرالیا ، ژاپن و کشورهای اسکاندیناوی حایز رتبه های نخست به شرح ذیل  شده  است:

  • رتبه اول در خواندن  و درک مطلب
  • رتبه دوم درعلوم تجربی
  • رتبه ششم در ریاضی

 علاوه برآن نتایج این ارزیابی نشان داد که :

  • کانادا در بین همه ی کشورهای جهان موفق به کسب رتبه چهارم عملکرد عالی آموزشی شده است.
  • در مدارس استان بریتیش کلمبیا فاصله بین قویترین و ضعیف ترین دانش آموز در پایین سطح آن است و به این معنی است که سیستم آموزشی به گونه ای طراحی شده که  باعث پیشرفت همه ی دانش آموزان بطور یکسان میشود و دانش آموز ضعیف در این سیستم وجود ندارد.
  • تفاوت معنا داری بین عملکرد آموزشی دختران و پسران در مدارس استان بریتیش کلمبیا مشاهده نمیشود.
  • رتبه عملکرد آموزشی منطقه ۴۳ آموزش و پرورش (شهرهای کوکیتلام، پورت کوکیتلام و پورت مودی) مدارس استان بریتیش کلمبیا از میانگین عملکرد آموزشی مدارس این استان بسیار بالاتر است.
  • در میان مدارس ونکوور بزرگ بالاترین میزان فارغ التحصیلی متعلق  به منطقه ۴۳ آموزش و پرورش است.

این موفقیت های برجسته نتیجه سخت کوشی دانش آموزان ، توجه والدین ، کادر قوی آموزشی ، برنامه ریزی دقیق ، مدیریت قوی و کیفیت بالای سیستم آموزش و پرورش در استان بریتیش کلمبیا و در کل کشور کانادا است.

منبع خبر:   http://www.oecd.org/pisa


[ بازگشت به صفحه نخست ]   [ بازگشت به صفحه قبلی ]

Return to Top ▲Return to Top ▲