[ درباره ما ] [تماس با ما]

سازمان مجاز خدمات مهاجرتی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری راستین کانادا

«ویزای اکسپرس»: سیستم جدید انتخاب مهاجران تخصصی، فنی و حرفه‌ای

ee-sm
اداره شهروندی و مهاجرت کانادا قصد دارد از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۵ جهت مدیریت پرونده های برخی از برنامه های مهاجرتی از سیستم جدید الکترونیک به نام «ویزای اکسپرس» استفاده نماید. اقتصاد کشور کانادا بر پایه پذیرش مداوم مهاجران جدید بنا شده است و لازم است انتخاب مهاجران جدید بطور سریع و دقیق و همگام با نیازهای بازار کار کانادا انجام گیرد. از اینرو استفاده از سیستم های هوشمند جهت انتخاب مقدماتی اجتناب ناپذیر است.

سیستم جدید «ویزای اکسپرس» قرار است که برنامه‌های مهاجرتی زیر را پوشش دهد:

  • برنامه مهاجرتی فدرال ویژه متخصصان و کارشناسان
  • برنامه مهاجرتی فدرال ویژه صاحبان مشاغل فنی و حرفه‌ای
  • برنامه مهاجرتی تخصصی، فنی و حرفه‌ای ویژه افراد دارای سابقه کار در کانادا

علاوه بر دولت فدرال، دولت‌های استانی و منطقه‌ای کانادا نیز می‌توانند بخشی از مهاجران مورد نیاز خویش را از سیستم «ویزای اکسپرس» تامین نمایند. در سیستم جدید همچنین کارفرمایان کانادایی مجاز خواهند بود نیروی کار مورد نیاز خود را انتخاب نمایند.

سیستم «ویزای اکسپرس» در واقع به عنوان «بانک مشاغل» جدید کانادا عمل خواهد کرد.

سیستم جدید «ویزای اکسپرس» شامل دو مرحله خواهد بود:

مرحله یک: تکمیل فرم جمع‌آوری اطلاعات مقدماتی به روش آنلاین توسط متقاضی یا وکیل وی

طی این مرحله، متقاضیان مهاجرت به روش تخصصی، فنی یا حرفه‌ای با ارسال اطلاعات مقدماتی در سیستم «ویزای اکسپرس» ثبت نامه می‌کنند. این اطلاعات شامل سطح مهارت و تخصص متقاضی، سابقه کار، مهارت‌های زبان خارجی و سطح تحصیلات وی و دیگر موارد خواهد بود. این سیستم هوشمند، براساس معیارهای از پیش تعریف شده متقاضیان واجد شرایط را تشخیص داده و نام و مشخصات ایشان را در “فهرست مقدماتی پذیرفته شدگان” قرار خواهد داد. این فهرست دارای رتبه‌بندی است به این معنی به متقاضیانی که شرایط بهتری دارند امتیاز بالاتری اختصاص داده میشود و نام ایشان در بالای “فهرست مقدماتی پذیرفته شدگان” قرار خواهد گرفت. دولت فدرال، دولت‌های استانی و منطقه‌ای و کارفرمایان جویای نیروی کار از بین متقاضیان قرارگرفته در صدر جدول افرادی را انتخاب خواهند نمود واداره شهروندی و مهاجرت کانادا از ایشان دعوت به عمل خواه آورد تا در خواست اقامت دائم خود را ارسال نمایند.

ثبت نام مقدماتی متقاضیان هیچ تعهدی برای اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ایجاد نخواهد کرد و به منزله پذیرش ایشان نخواهد بود.

مرحله دوم: ارسال دعوتنامه به متقاضیان منتخب جهت تکمیل و ارسال درخواست اقامت دائم کانادا

در این مرحله اداره شهروندی و مهاجرت کانادا از متقاضیانی واجد شرایط و منتخب دعوت به عمل خواهد آورد تا درخواست رسمی خود برای اقامت دائم کانادا را ظرف حداکثر ۶۰ روز پس از دریافت دعوتنامه تکمیل و ارسال نمایند. ارسال درخواست مهاجرتی در برنامه جدید بصورت آنلاین خواهد بود. اداره مهاجرت قصد دارد این درخواست‌های جدید را حداکثر ظرف ۶ ماه بررسی نموده و ویزای مهاجرتی افراد موفق را صادر نماید.

ثبت نام متقاضیان فقط ۱۲ ماه معتبر است. در صورتی که یک متقاضی طی این مدت ۱۲ ماه انتخاب نشود لازم است پس از انقضای ۱۲ ماه اولیه، دوباره در سیستم ثبت نام نماید.

اطلاعات تکمیلی در مورد این سیستم جدید ثبت نام و انتخاب مهاجر به مرور توسط اداره مهاجرت منتشر خواهد شد و در اولین فرصت در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

 

این اطلاعات در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۳ منتشر یا اصلاح شده است. ارائه اطلاعات در این سایت به منزله مشاوره حقوقی نیست. این اطلاعات و مقررات در هر زمان قابل تغییر است.

[ بازگشت به صفحه نخست ]   [ بازگشت به صفحه قبلی ]

Return to Top ▲Return to Top ▲