[ درباره ما ] [تماس با ما]

سازمان مجاز خدمات مهاجرتی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری راستین کانادا

اعمال تغییرات جدید در مقررات مهاجرتی مربوط به دانشجویان خارجی در کانادا

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا از ابتدای ماه ژوئن سال میلادی ۲۰۱۴ (۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۳) مقررات جدید مهاجرتی مربوط به دانشجویان بین‌الملی را اعمال خواهد کرد. جزییات بخشی از این مقررات به شرح زیر است:

  1. دارندگان مجوز تحصیل لازم است همواره در موسسه آموزشی کانادا ثبت‌نام کرده و در برنامه تحصیلی خود فعالانه شرکت کنند. (توضیح: مطابق با مقررات قدیم دارنده مجوز تحصیل می‌توانست پس از ورود به کانادا از تحصیل خودداری کند و تا آخرین روز اعتبار مجوز تحصیل بطور قانونی در کانادا بماند. براساس مقررات قدیم دانشجوی خارجی مجبور نبود در صورت ترک تحصیل یا در صورتیکه نمره‌های ضعیفی در دروس خود داشت کانادا را ترک کند).
  2. موسسه آموزشی (دانشگاه یا کالج یا دیگر موسسات مورد تایید دولت کانادا) هر سال دو نوبت گزارش فعالیت دانشجو را به وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال می‌کنند. وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا از دانشجویانی که ترک تحصیل کرده باشند یا کارنامه موفقی نداشته باشند خواهد خواست که در مدت معینی کانادا را ترک کنند یا مجوز تحصیلی خود را به مجوز اقامت موقت (بعنوان بازدیدکننده-visitor-) تغییر دهند.
  3. دانشجوی خارجی موظف است ظرف حداکثر ۹۰ روز پس از فراغت یا ترک تحصیل کانادا را ترک کند یا در دوره آموزشی دیگری ثبت نام نماید و یا مجوز کار یا مجوز اقامت موقت دریافت نماید.(توضیح: مطابق با مقررات قدیم دارنده مجوز تحصیل می‌توانست پس ازفراغت یا ترک تحصیل و تا آخرین روز اعتبار مجوز تحصیل بطور قانونی در کانادا بماند).
  4. مقررات جدید ذکر شده در بند ۱،۲ و ۳ شامل حال دانشجویانی فعلی و دانشجویانی که مجوز تحصیل آنها قبل از یکم ماه ژوئن ۲۰۱۴ صادر شود نمی‌گردد. این مقررات شامل دانشجویانی خواهد شد که درخواست مجوز تحصیل آنها روز اول ژوئن ۲۰۱۴ یا بعد از آن به اداره مهاجرت یا سفارت کانادا برسد.
  5. از ابتدای ماه ژوئن سال میلادی ۲۰۱۴ (۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۳) مجوز تحصیل در کانادا فقط به موسسات آموزشی «مورد تایید دولت کانادا» تعلق خواهد گرفت. فهرست موسسات آموزشی مورد تایید دولت کانادا به زودی بر روی سایت اداره مهاجرت منتشر خواهد شد. همه مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان‌های کانادا مورد تایید دولت هستند و نام آنها در فهرست اداره مهاجرت ذکر نخواهد شد. دانشجویانی که در حال حاضر در موسسات تایید نشده از سوی دولت کانادا مشغول به تحصیل هستند می‌توانند تحصیلی خود را بدون هیچ مشکلی به پایان برسانند.
  6. همانند گذشته، نیازی به اخذ مجوز تحصیل برای شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت (شش ماهه یا کمتر) وجود ندارد. این دوره‌ها می‌تواند توسط موسسات مورد تایید یا تایید نشده از سوی اداره مهاجرت کانادا باشد.
  7. بر اساس مقررات جدید دانشجوی بین‌المللی لازم است تغییر موسسه آموزشی را به اداره مهاجرت اطلاع دهد. تعویض مجوز تحصیل به منظور تغییر موسسه آموزشی لازم نیست.
  8. بر اساس مقررات جدید، دانشجویان بین‌المللی تمام‌وقت موسسات آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (غیر از مدارس دبستان، راهنمایی و دبیرستان) می‌توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در خارج از دانشگاه به کار اشتغال داشته باشند. برای این کار لازم نیست مجوز کار دریافت کنند و مجوز تحصیل کافی است. بر اساس مقررات جدید دانشجویان بین‌المللی فقط پس از شش ماه تحصیل می‌توانستند در خارج موسسه به کار مشفول شوند و مجوز کار نیز برای آن لازم بود.

 

این اطلاعات در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ منتشر یا اصلاح شده است. ارائه اطلاعات در این سایت به منزله مشاوره حقوقی نیست. این اطلاعات و مقررات در هر زمان قابل تغییر است.

[ بازگشت به صفحه نخست ]   [ بازگشت به صفحه قبلی ]

Return to Top ▲Return to Top ▲