[ درباره ما ] [تماس با ما]

سازمان مجاز خدمات مهاجرتی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری راستین کانادا

تحصیل در کانادا: از کجا باید شروع کنیم؟

questionsنظام آموزشی و تحصیلی کانادا از موفق‌ترین نظام‌های آموزشی دنیا است. سالانه بیش از صد و پنجاه هزار دانش آموز و دانشجوی خارجی برای تحصیل وارد کانادا می‌شوند. صرف نظر از کیفیت بالای دوره‌های آموزشی، اعطای مجوز کار به دانشجوی خارجی هنگام تحصیل و پس از فراغت از تحصیل و نیز اعطای مجوز کار به همسر دانشجو از دیگر عواملی هستند که محبوبیت تحصیل در کانادا را در بین دانشجویان خارجی بالا برده‌است.

آیا شما هم مایل هستید در موسسات آموزشی کانادا تحصیل کنید ولی نمی‌دانید از کجا بایستی شروع کنید؟ نگران نباشید. مشاوران سازمان راستین این راه را برای شما آسان خواهند نمود.

برای تحصیل در کانادا لازم است دو مرحله اصلی زیر را طی نمایید:

مرحله نخست: اخذ پذیرش تحصیلی (Admission) از موسسه آموزشی

 • برنامه آموزشی یا رشته تحصیلی مورد علاقه شما خود را انتخاب نمایید
 • موسسهای که برنامه آموزشی یا رشته تحصیلی مورد علاقه شما را ارائه می‌دهد انتخاب نمایید
 • میزان شهریه تحصیلی و هزینه‌های جنبی آن را محاسبه نمایید
 • در صورتی که به کمک مالی برای تحصیل نیاز دارید از مسوولان موسسه یا برنامه آموزشی آن را جویا شوید
 • شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش تحصیلی از موسسه آموزش را جویا شوید
 • مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و در وقت مقرر درخواست پذیرش تحصیلی را به موسسه ارسال نمایید
 • منتظر بمانید تا نتایج پذیرش اعلام شود
 • در صورتی که در یک برنامه آموزشی پذیرفته شوید موسسه آموزشی به شما پیشنهاد پذیرش خواهد داد. پس از قبول پیشنهاد از سوی دانشجو، موسسه آموزشی نامه رسمی پذیرش را صادر خواهد کرد. این نامه اصلی‌ترین مدرک مورد نیاز برای ورود به مرحله دوم است.

مرحله دوم: اخذ مجوز تحصیل (Study Permit) و ویزای ورود به کانادا (Entry Visa)

 • مدارک مورد نیاز جهت ارسال درخواست مجوز تحصیل در کانادا را تهیه نمایید.
 • درخواست مجوز تحصیل را به اداره مهاجرت کانادا یا سفارت کانادا ارسال نمایید
 • در صورتیکه متاهل باشید میتوانید برای همسر خود نیز درخواست اقامت موقت یا مجوز کار نمایید
 • اطلاعات بایومتریک (عکس و انگشت‌نگاری) خود را به سفارت ارسال نمایید
 • در معاینه پزشکی شرکت نمایید
 • منتظر نتیجه درخواست خود بمانید
 • درصورتیکه نتیجه درخواست مجوز تحصیل شما مثبت باشد ویزای ورود به کانادا نیز برای شما صادر خواهد شد
 • در صورتیکه درخواست همراهان شما (همسر و فرزندان) نیز مثبت باشد برای ایشان نیز ویزای ورود به کانادا صادر خواهد شد
 • در صورتیکه نتیجه درخواست مجوز تحصیلی شما منفی باشد لازم است دلائل رد آن را بررسی نمایید. اگر اشتباهی از سوی افسر مهاجرت صورت گرفته باشد و بتوانید آن را اثبات نمایید می‌توانید با اداره مهاجرت یا سفارت تماس بگیرید و دلائل خود را مطرح نمایید تا پرونده شما دوباره بررسی شود. اگر جواب منفی بدلیل کمبود و نقص مدارک باشد شما می‌توانید دوباره درخواست خود را ارسال نمایید.

مدت زمان لازم برای انجام این مراحل:

مجموع مدت زمان لازم برای انجام مراحل بالامعمولا بین ۸ تا ۱۲ ماه است. برای مثال اگر مایل هستید در ژانویه سال ۲۰۱۵ تحصیل خود را در کانادا شروع نمایید لازم است از ژانویه سال ۲۰۱۴ کار خود را شروع نمایید. تهیه و آماده‌سازی مدارک بسیار وقت‌گیر است و لازم است آمادگی کامل در این زمینه داشته باشید.

خدمات سازمان راستین:

سازمان راستین ارائه دهنده طیف وسیعی از خدمات مربوط به تحصیل در کانادا است. این خدمات شامل اخذ پذیرش و انجام امور مهاجرتی (مجوز تحصیل، ویزا دانشجویی و ویزا و مجوز مربوط به اعضای خانواده دانشجو) مربوط به تحصیل در مقاطع مختلف دبیرستان، دوره‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت زبان، کالج (دوره‌های یک ساله و دو ساله)، دانشگاه (دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا)، دوره‌های آموزشی و پژوهشی کوتاه‌مدت یا بلند‌مدت، دوره تخصصی فوق‌دکترا، دوره‌های فرصت مطالعاتی ویژه دانشجویان دکترا و اعضای هیئت علمی و دوره‌های مشابه است.

در حال حاضر سازمان راستین طبق قراردادی رسمی عهده‌دار ارائه خدمات مهاجرتی به دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کانادا است. تمام متون و صفحات بخش قوانین مهاجرت در وبسایت این دانشگاه توسط دکتر راستین تهیه و تدوین شده است و هر هفته به صدها دانشجو خدمات مشاوره‌ای جهت اخذ مجوز تحصیل و ویزای ورود به کانادا ارائه می‌شود. عقد قرارداد بین دانشگاه بریتیش کلمبیا و سازمان راستین موید کارآمدی و نشانه اعتماد به مشاوران این سازمان است.

دکتر راستین عضو رسمی  انجمن مشاوران ایرانی مهاجرت به کانادا است. همچنین ایشان عضو هیئت مدیره و مدیر بخش آموزش این انجمن بوده و مرجع پاسخگویی بسیاری از پرسش‌های همکاران در زمینه پذیرش و مجوز تحصیل در کانادا هستند.

اگر مایل به استفاده از خدمات تحصیلی و مهاجرتی هستید بهترین انتخاب شما سازمان راستین کانادا است. تجارب مشاوران این سازمان چراغ راه شماست.

این اطلاعات در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ منتشر یا اصلاح شده است. ارائه اطلاعات در این سایت به منزله مشاوره حقوقی نیست. این اطلاعات و مقررات در هر زمان قابل تغییر است.

[ بازگشت به صفحه نخست ]   [ بازگشت به صفحه قبلی ]

Return to Top ▲Return to Top ▲