[ درباره ما ] [تماس با ما]

سازمان مجاز خدمات مهاجرتی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری راستین کانادا

تحصیل دانش آموزان بین المللی در مقاطع دبستان، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی در کانادا

کشور کانادا دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی دنیاست. به همین دلیل هر ساله ده ها هزار دانش آموز بین المللی از کشورهای دور و نزدیک برای تحصیل در مقاطع مختلف به کانادا وارد میشوند. تحصیل در کشور کانادا برای دانش آموزان بین المللی در هر مقطع از جمله پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی میسر است. دانستن زبان انگلیسی و فرانسه و داشتن مدرک معتبر زبان در این مقاطع لازم نیست و از طرفی والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ نیز میتوانند دانش آموز را هنگام تحصیل در کانادا همراهی نمایند.

طول مدت دوره آموزشی و تحصیلی

دوره های تحصیلی میتواند کوتاه مدت (چند هفته ای) یا بلند مدت (۶ ماهه، یک ساله یا بیشتر) باشد. این دوره ها معمولا در ژانویه یا فوریه (دی یا بهمن) یا سپتامبر (مهرماه) هر سال آغاز میشود. ثبت نام برای این دوره ها معمولا از ۶ ماه قبل از شروع تحصیل آغاز میشود و در صورت تکمیل نشدن سهمیه مدارس تا حدود دو هفته قبل از شروع دوره ادامه می یابد. حدودا ده درصد از سهمیه مدارس به دانش آموزان بین المللی اختصاص داده میشود.

وضعیت سکونت و محل اقامت دانش آموز بین المللی

اقامت دانش آموز بین المللی که به سن قانونی نرسیده باشد در زمان تحصیل در کانادا میتواند به یکی از روش های زیر باشد:

  • اقامت با والدین، پدربزرگ یا مادر بزرگ که با ویزای همراه به کانادا خواهند آمد
  • اقامت با اقوامی که ساکن کانادا هستند
  • اقامت در پانسیون مورد تایید اداره آموزش و پرورش و دولت کانادا
  • اقامت در مدارس شبانه روزی (Boarding Schools)

سن قانونی در برخی استان های کانادا ۱۸ و در برخی دیگر ۱۹ است و دانش آموزان بین المللی که به سن قانونی نرسیده اند اجازه ندارند که به تنهایی در محلی زندگی کنند.

 میزان شهریه

شهریه دوره های یک ساله مدارس حدودا بین ۱۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا است. میزان شهریه بر حسب استان و شهر، عمومی یا خصوصی بودن مدرسه و در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی بر حسب تعداد واحد و دروس انتخابی متفاوت است.

 مراحل کار

مرحله نخست: اخذ تاییدیه مقدماتی از مدرسه و موسسه آموزشی

مدارک زیر برای اخذ تاییدیه مقدماتی لازم است:

  • کارنامه دو سال گذشته دانش آموز
  • ترجمه انگلیسی کارنامه دو سال گذشته دانش آموز. ترجمه رسمی به تایید وزارت دادگستری و وزارت امورخاجه نیاز ندارد.
  • توصیه نامه علمی از معلم، مدیر یا مشاور تحصیلی مدرسه (مشاوران ما برای تهیه این نامه به متقاضی یاری خواهند داد).
  • عکس دیجیتال
  • هزینه درخواست (معمولا بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار کانادا)

مدارک لازم را میتوانید از طریق ایمیل یا تلگرام برای ما ارسال نمایید یا به صورت حضوری به دفتر سازمان راستین در تهران تحویل دهید. مرحله اخذ تایید مقدماتی حدودا یک هفته تا ۱۰ روز به طول می انجامد. در صورت تایید، مدرسه یا موسسه آموزشی دانش آموز را به صورت مشروط می پذیرد.

مرحله دوم: اخذ نامه پذیرش رسمی

پس از صدور نامه تایید مقدماتی، والدین لازم است شهریه دوره را به حساب مدرسه یا موسسه آموزشی واریز نمایند تا نامه پذیرش رسمی صادر شود. مبلغ مربوط به شهریه از طریق صرافی های مجاز از طرف بانک مرکزی به مدرسه یا موسسه آموزشی واریز خواهد شد و رسید رسمی به متقاضی تسلیم میشود. در صورت رد درخواست ویزای تحصیلی برای دانش آموز، شهریه به خانواده دانش آموز بازگردانده میشود. مرحله اخذ نامه رسمی پذیرش معمولا یک هفته پس از واریز شهریه طول خواهد کشید.

مرحله سوم: درخواست ویزای تحصیلی برای دانش آموز (و در صورت نیاز درخواست ویزای بازدید برای همراه دانش آموز)

در این مرحله فهرست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به خانواده دانش آموز ارائه شده و در تهیه جمع آوری و تهیه مدارک به ایشان یاری داده میشود. معمولا تهیه و ترجمه مدارک حدود یک تا دو هفته وقت لازم دارد. درخواست ویزای دانش آموزی متقاضیان ساکن ایران در سفارت کانادا در ترکیه بررسی شده و معمولا ۷ تا ۱۰ روز به طول خواهد انجامید. پس از تایید ویزا، گذرنامه متقاضی از طریق آژانس های مسافرتی به سفارت کانادا در ترکیه فرستاده خواهد شد تا ویزای تحصیلی در گذرنامه چسبانده شود. دانش آموز از این مرحله به بعد میتواند به کانادا سفر کند. توصیه میشود دانش آموز حداقل ۲ تا ۴ هفته قبل از شروع دوره تحصیلی وارد کانادا شده تا با شرایط و محیط جدید بیشتر آشنا شود.

مرحله چهارم: تهیه مقدمات مربوط به مسافرت و اسکان دانش آموز و همراه وی

در این مرحله مقدمات لازم در زمینه مسافرت به کانادا (خرید بلیط و بیمه مسافری) و نیز اسکان دانش آموز و همراه وی فراهم میشود.

مرحله پنجم: ورود به کانادا

دانش آموز پس از ورود به کانادا به اداره آموزش و پرورش یا مدرسه مراجعه نموده و فرم های مربوط به بیمه خدمات درمانی را تکمیل می نماید. جلسه معارفه دانش آموزان جدید معمولا چند روز قبل از شروع دوره در مدرسه یا موسسه آموزشی برگزار میشود. در مقطع دبیرستان، از دانش آموزان تازه وارد مصاحبه کوتاهی خواهند داشت تا میزان آشنایی آنها با زبان انگلیسی تعیین شود و بر اساس نیازهای دانش آموزان انتخاب واحد برای ایشان انجام شود.

مرحله ششم: نظارت بر امور تحصیلی دانش آموز و ارائه کمک در برنامه ریزی آموزشی

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فقط گامهای اولیه در راهی بس طولانی هستند. مهم ترین بخش در آموزش بین المللی، نظارت صحیح و کارشناسی بر امور تحصیلی دانش آموز و یاری رساندن به وی و خانواده وی برای تهیه و اجرای برنامه آموزشی موثری است که آینده روشنی برای دانش آموز به همراه داشته باشد.

دکتر علی راستین بیش از ۳۰ سال سابقه تحصیل و زندگی خود در کشورهای ایران، سوئیس، آمریکا و کانادا را با متقاضیان تحصیل در کانادا و خانواده ایشان به اشتراک میگذارد. سازمان راستین در حال حاضر نمایندگی رسمی تعداد زیادی از مدارس کانادا را دارا بوده، با سیستم آموزشی بین المللی آشنایی کامل دارد و تنها سازمان اعزام دانش آموز است که خدمات برتر و موثر نظارت آموزشی بر امور تحصیلی و آموزشی دانش آموزان طی دوران تحصیل را ارائه میدهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مستقیما با آقای دکتر راستین تماس حاصل کنید و از مشاوره ایشان بهرمند شوید. روشهای تماس و زمان مناسب برای تماس در این صفحه آورده شده است.

 

این اطلاعات در تاریخ ۴ مرداد ۱۳۹۵ منتشر یا اصلاح شده است. ارائه اطلاعات در این سایت به منزله مشاوره حقوقی نیست. این اطلاعات و مقررات در هر زمان قابل تغییر است.

[ بازگشت به صفحه نخست ]   [ بازگشت به صفحه قبلی ]

Return to Top ▲Return to Top ▲